Archiwum SP 1-3 2021/2022

Wycieczka klas 3a i 3e do Ranczo Pstrągowa

To był długo wyczekiwany wyjazd przez uczniów. Klasy 3a i 3e wybrały się do zagrody edukacyjnej „Ranczo” w Pstrągowej. Wycieczka obfitowała w same atrakcje. Już na samym początku przywitały uczniów zwierzęta z mini ZOO: lamy, kucyki, kozy, barany a nawet daniele. Zwierzęta były oswojone dzięki czemu dzieci mogły je pogłaskać oraz karmić z ręki. Następnym punktem wycieczki była drewniana wieża widokowa skąd rozpościerał się piękny widok na okolicę. Później dzieci miały okazję przejechać się po ranczu na „saniach” z kołami ciągniętymi przez traktor! Wszyscy się świetnie bawili. Na miejscu dzieci mogły skorzystać również z toru pontonowego, gdzie nie brakowało dobrej zabawy i uśmiechu na ich twarzach. Potem uczniowie bawili się pokonując przeszkody na „Małpim Gaju”… aż w końcu nadszedł czas na pyszne kiełbaski z grilla i odpoczynek. Na zakończenie wycieczki, obydwie klasy odwiedziły namiot Tipi, gdzie odbyła się krótka lekcja o tym jak kiedyś wyglądało życie Indian. W drodze do autokaru przystankiem był pobliski staw, gdzie dzieci mogły nakarmić pływające w nim ryby. Z wycieczki wszyscy wrócili zmęczeni ale szczęśliwi!

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj