Archiwum SP 1-3 2021/2022

"Dziewczynka z okna" - choroba przewlekła

Dlaczego Asia zamiast bawić się z dziećmi na placu zabaw, przygląda się zza szyby? Dlaczego nie może chodzić do szkoły? O czym marzy? I czy przez szybę można się zaprzyjaźnić?

„Dziewczynka z okna” to kolejna publikacja z serii „Bajki bez barier”, która wprowadziła uczniów kl.1e w świat rówieśnika z chorobą przewlekłą. Dzieci poznały historię Asi, dziewczynki chorej na astmę. Dzięki książeczce uczniowie dowiedzieli się jakie są charakterystyczne objawy tej choroby i jak się ją leczy. Poznali i zrozumieli problemy rówieśników zmagających się z przewlekłą chorobą.

Bajka ukazała uczniom kl.1e, że pomimo choroby można zachować pogodę ducha i znaleźć przyjaciela.