Archiwum SP 1-3 2021/2022

Jak być dobrym przyjacielem?

11 maja 2022 r. w ramach realizacji programu „Inspiruję do nauki” uczniowie klasy 1d zapoznali się z tematem: „Jak być dobrym przyjacielem?” Podczas lekcji oglądali film, w którym lek. wet. Ewa Kaczmar opowiadała o przykładach przyjaźni w świecie zwierząt. Następnie uczniowie poznali historię mieszkańców odległej planety PIRX, którzy wysłali w kosmos ekspedycję badawczą w poszukiwaniu definicji prawdziwego przyjaciela. Dzieci próbowały im w tym pomóc realizując kolejne aktywności. Analizując ilustracje, wskazywali, jakie zachowania można uznać za przyjacielskie, a jak prawdziwy przyjaciel na pewno się nie zachowa. Podczas aktywności z włóczką dzieci przekonały się, jak silne więzi i zależności łączą grupę przyjaciół. Pracując w parach, poszukiwali niezbędnej w prawdziwej przyjaźni, równowagi.  Na zakończenie każde dziecko odpowiedziało kosmitom, na ich pytanie, co wydaje mu się najważniejsze w byciu dobrym przyjacielem.

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj