Archiwum SP 1-3 2021/2022

"Czapka, lamy i kotomierz" - DYSLEKSJA

„Czapka, lama i kotomierz” to bajka, która wprowadza dzieci w świat rówieśnika z dysleksją rozwojową, pomaga poznać i zaakceptować inność.  6 maja 2022 r. uczniowie klasy 1d w ramach cyklu „Bajki bez barier” poznali historię Tomka, który nie mógł nauczyć się czytać i robił mnóstwo błędów w pisaniu. Kochał książki i nienawidził ich jednocześnie. Książka „Czapka, lama i kotomierz” prezentuje sylwetki sławnych ludzi, którym dysleksja nie przeszkodziła w osiągnięciu sukcesów naukowych, czy artystycznych. Po zapoznaniu się z książką, uczniowie wzięli udział w zabawach usprawniających funkcje znaczące dla opanowania umiejętności czytania i pisania ( układali puzzle, wyszukiwali różnice między obrazkami).