Archiwum SP 1-3 2021/2022

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja

W dniu 29 kwietnia obchodziliśmy w Naszej szkole 231 rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 maja. Z tej okazji wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły założyli odświętne stroje, a na piersiach zawisły biało-czerwone kotyliony. Hol szkoły ozdobiły prace plastyczne przygotowane przez uczniów z klas 1-3 przedstawiające polskie symbole narodowe i scenki okolicznościowe prezentujące uchwalenie Konstytucji. Można też było obejrzeć prezentację multimedialną na temat okoliczności zwołania Sejmu Wielkiego, jego pracy i reform jakie w Rzeczpospolitej wprowadzała Konstytucja 3 maja. Przedstawiono też sylwetki zasłużonych dla dzieła reform działaczy patriotycznych tego okresu. Wszystko to zostało okraszone muzyką patriotyczną. Dodatkowo uczniowie mogli wziąć udział w konkursie poetyckim i przygotowali na niego krótkie utwory rymowane o tematyce świąt obchodzonych na początku maja w naszym kraju. Wszystkie wierszyki przygotowane przez dzieci świadczą o dużej ich wyobraźni, inwencji twórczej i znajomości świąt majowych. Jednak największym powodzeniem cieszył się quiz historyczny związany z Konstytucją. Ilość uczestników jacy wzięli w nim udział zaskoczył organizatorów, a opracowanie jego wyników potrwa zapewne jeszcze kilka najbliższych dni.

Całe przedsięwzięcie należy uznać za udane, a uczniowie naszej szkoły, po raz kolejny udowodnili, że znają historię naszego kraju i chętnie się angażują w różne przedsięwzięcia patriotyczne.

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj