Archiwum SP 4-8 2021/2022

Klasa 4c i akcja "Razem filtrujemy dla Bałtyku i jego mieszkańców"

Uczniowie klasy 4c dołączyli do akcji "Razem filtrujemy dla Bałtyku i jego mieszkańców". W ramach tego przedsięwzięcia obejrzeli film edukacyjny o fokach na Helu, a także wzięli udział w ogólnopolskim konkursie na wykonanie kreatywnej rzeźby z plastiku, nawiązującej tematycznie do Morza Bałtyckiego.

Najpierw przez kilka tygodni gromadzili plastikowe butelki i opakowania, a potem wspólnie podczas lekcji z wychowawcą przygotowali rzeźbę zamku bursztynowego legendarnej Królowej Bałtyku-Juraty. Przy okazji tych zajęć rozmawiali o tym, że w Polsce mamy jedno morze pełne zwierząt, które potrzebują naszego wsparcia, ponieważ każdego dnia mierzą się z plastikiem, który zagraża ich zdrowiu i życiu.

Na zakończenie akcji uczniowie otrzymali Dyplom Przyjaciół Bałtyku i zgodnie przyznali, że udział w konkursie był cennym i integrującym doświadczeniem.

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj