Archiwum SP 4-8 2021/2022

"Podróż do Padwy Północy"

15 czerwca, we środę, klasa 7b i 7d integrowały się na wycieczce do Zamościa. Po drodze uczniowie widzieli pomnik chrząszcza w Szczebrzeszynie. Na miejscu zwiedzili z przewodnikiem twierdzę, chodzili po kazamatach, obserwowali wybuch z armaty i podziwiali panoramę miasta z tarasu widokowego. Zobaczyli kamienicę, w której urodził się Marek Grechuta, spacerowali po czarującym rynku Starego Miasta wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO, zobaczyli budynek synagogi żydowskiej, budynek Akademii Zamojskiej, Pałac Zamoyskich. Zwiedzili wnętrze pięknej katedry, a w południe wysłuchali hejnału granego z ratusza.
W drugiej części wycieczki zwiedzili zamojski ogród zoologiczny. Najbardziej ciekawe okazały się małpki, lwy, tygrys, mrówkojad, żyrafy i niezapomniane kapibary.

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj