Archiwum aktualności

Dzień Języków Obcych

W dniu 21.06.2016 odbył się w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Zgromadzona młodzież na początku obejrzała przedstawienie „Czerwony Kapturek” w języku niemieckim przygotowane przez uczniów klasy 1a i 1b gimnazjum pod kierownictwem pani Ewy Augustyn-Ziemlińskiej. Następnie klasa 5a pracująca pod okiem pani Joanny Dzięgiel przedstawiła krótkie scenki w języku hiszpańskim. Kolejnym punktem programu było obejrzenie przez uczniów prezentacji multimedialnej na temat najważniejszych informacji i ciekawostek dotyczących Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Niemiec przygotowanej przez Wanesę Kidacką z klasy 1a gimnazjum. Po prezentacji przyszłą pora na quiz. Trzyosobowe zespoły z każdej klasy odpowiadały na pytania związane z Wielką Brytanią, Hiszpanią i Niemcami. Uczniowie wykazali się znakomitą wiedzą i na większość pytań odpowiadali bezbłędnie. Klasy 1a i 1b gimnazjum zajęły ex quo pierwsze miejsce. Wśród klas młodszych bezkonkurencyjna okazała się 4b, a 4a i 5a uplasowały się na zaszczytnym drugim miejscu. Ostatnim punktem programu było ogłoszenie wyników w konkursie „Wielka Brytania moimi oczami” i wręczenie nagród laureatom. To była udana uroczystość, bo języki obce są super!

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj