Archiwum aktualności

Nasi gimnazjaliści na wycieczce edukacyjnej w Pieninach

W dniach 9-10 czerwca 2016 r. gimnazjaliści z klas pierwszych udali się na wycieczkę edukacyjno-rekreacyjną w Pieniny. Już w pierwszy dzień zobaczyli piękny kościółek wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO w Dębnie Podhalańskim, spacerowali uroczym Wąwozem Homole i podziwiali niezwykłe krajobrazy podczas dwugodzinnego spływu Dunajcem. Ostatnią atrakcją tego dnia po zakwaterowaniu w Szczawnicy był wieczór góralski z ludowymi tańcami i przyśpiewkami. Podczas tego wieczoru jedna z opiekunek – Pani Monika Grębowska-Dziedzic, obchodziła swoje kolejne … 18. urodziny, a niespodzianką od uczniów był iskrzący się tort urodzinowy, którym wszyscy zajadali się ze smakiem.

Drugi dzień wycieczki był bardziej intensywny, ponieważ uczniowie udali się w góry i pokonali prawie pięciogodzinną trasę od Jaworek przez schronisko pod Durbaszką na Palenicę. Następnie zjechali wyciągiem krzesełkowym do Szczawnicy i zwiedzili uzdrowisko. W drodze powrotnej do Rzeszowa zatrzymali się jeszcze w Starym Sączu, aby zobaczyć Ołtarz Papieski.

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj