Program "Śniadanie Daje Moc"

W dniu 08.06.2016 roku w klasach I –III SP odbyły się kolejne lekcje w ramach programu „Śniadanie Daje Moc”. W ramach akcji w poszczególnych klasach odbyły się następujące zajęcia.

1a:

- wspólne jedzenie zdrowych przekąsek (owoce, warzywa, bakalie, jogurty owocowe), - śpiewanie piosenki pt. "Olimpiada w Jarzynowie", - oglądanie bajki edukacyjnej zachęcającej do zdrowego odżywiania,  - wspólne rozwiązywanie zagadek owocowo-jarzynowych.

1b, 1e, 2b :

- zapoznanie się z ciekawymi informacjami dotyczącymi zdrowych przekąsek, - przyniesienie do szkoły zamienników słodyczy, np. bakali, wafli ryżowych, suszonych warzyw oraz owoców, - poznanie takich smakołyków jak frytki z marchewek czy pralin z grochu.

1d:

- układanie ciekawych kompozycji z owoców (truskawkowe serduszka, wesołe buzie, kolczyki zrobione ze słodkich czereśni).

3a:

-przygotowanie zdrowych koktajli zrobionych z truskawek, które były  zachętą do omówienia zasady zdrowego odżywiania się.