Archiwum aktualności

Warsztaty statystyczne dla gimnazjalistów

W dniu 08.06.2016 r. uczniowie klas pierwszych gimnazjum uczestniczyli w warsztatach statystycznych prowadzonych przez pracowników Głównego Urzędu Statystycznego. Zajęcia te dotyczyły informacji zawartych w Banku Danych Lokalnych. Uczniowie dowiedzieli się, że dzięki  danym zawartym w BDL mogą sprawdzić między innymi : ile jest w Polsce gmin i miejscowości, jaka jest długość ścieżek rowerowych, które województwo jest najbardziej zaludnione, ile pozwoleń na budowę wydawanych jest w ciągu roku. Nasi gimnazjaliści mieli okazję nauczyć się i samodzielnie wygenerować interesujące ich dane statystyczne. Zajęcia były bardzo ciekawe i na pewno przydadzą się niejednemu  z naszych uczniów w dorosłym życiu.

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj