Archiwum SP 1-3 2020/2021

Wycieczka do Nadleśnictwa Kolbuszowa

Dnia 14 czerwca 2021r. klasa 2a udała się na wycieczkę do wsi Świerczów, gdzie zlokalizowana jest ścieżka edukacyjno-przyrodnicza "Świeczówka". Obejmuje ona dwie zamknięte pętle mające swój początek i koniec przy parkingu. Ustawione na całej długości ścieżki strzałki kierunkowe pomagają wędrującym z łatwością pokonać trasę ścieżki, a rozmieszczone na całej jej długości przystanki wyposażone w ławki, stoły i tablice, omawiające tematykę przyrodniczo-leśną pozwalają w pełni zaspokoić potrzeby wypoczynkowe i edukacyjne odwiedzających ją turystów i amatorów wypoczynku na łonie natury. Sporą atrakcją ścieżki w Świerczowie jest „mini zoo”, w którym zobaczyć można między innymi: strusie, świnki wietnamskie, dzikie króliki, kury ozdobne, pasące się konie i inne. Spotkania z leśniczymi, którzy przybliżają tematykę przyrodniczo-leśną, przebiegają w „zielonej klasie”. W centralnym jej punkcie znajduje się bezpieczne palenisko z rusztem oraz ustawionymi ławkami i stołami. I tak uczniowie klasy 2a mieli okazje zwiedzić mini zoo. Dzieci oglądały pasące się na wybiegu kozy, konie, owce i barany, dzikie krowy. Następnie przeszliśmy ścieżką edukacyjną i Pani Leśniczy opowiadała o budowie lasu, zwierzętach w nim żyjących, a także o napotkanej roślinności. Zobaczyliśmy też szkółkę leśną, gdzie mieściły się sadzonki młodych drzewek i krzewów. W zielonej klasie oglądaliśmy przyrodnicze bajki edukacyjne, a także prezentacje roślin i zwierząt występujących w polskich lasach. Każde dziecko otrzymało kolorowankę związaną z tematyką lasu i przyrody, a także zakładkę do książki wraz z planem lekcji i mapkę pobliskiego terenu. Później udaliśmy się na wystawę zwierząt leśnych. Mogliśmy zobaczyć tam między innymi: jelenia, bobra, kunę, łasicę, dzika, borsuka czy lisa, a także posłuchać odgłosów zwierząt i ptaków. Dzieci miały również okazje obejrzeć stare maszyny rolnicze i sprzęt gaśniczy, a także wystawę drzew. Integrowaliśmy się przy wspólnej zabawie na świeżym powietrzu, wspólnych śpiewach, a także podczas przejścia zielonym labiryntem i podczas wspólnego posiłku. Każdy ze smakiem zajadał przywiezione ze sobą smakołyki, a także upieczoną na miejscu kiełbaskę. Wszystkim dzieciom wycieczka się bardzo podobała, chętnie wrócą tu z rodzicami.

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj