Archiwum SP 1-3 2020/2021

Jakie są moje mocne i słabe strony?

Czy zastanawialiśmy się kiedyś, dlaczego jedni świetnie radzą sobie z matematyką a innym przychodzi ona z trudem? Dlaczego niektórzy doskonale grają w piłkę a dla innych jest to taki problem? Każdy z nas jest inny! Wyjątkowy! Bardzo istotne jest, by wśród dzieci rozwijać większą świadomość swoich mocnych i słabych stron. Dzięki temu uczniowie zwiększają samoakceptację w obszarze słabości, które nie muszą stać się hamulcem rozwoju, natomiast mogą motywować do pracy nad swoim potencjałem. 

Podczas kreatywnych zajęć uczniowie klasy 1f dowiedzieli się, jakie mają umiejętności, co przychodzi im z łatwością, a nad czym mogą jeszcze popracować. Obejrzeli film na temat umiejętności, przeszli po „alei gwiazd”, prezentując swoje mocne strony. Uczniowie wybrali się „w magiczną podróż do krainy owocowych ludków”, wysłuchali opowiadania i dostrzegli mocne strony głównego bohatera. Stworzyli także dyplomy własnych mocnych i słabszych stron.

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj