Archiwum SP 4-8 2019/2020

Bryły ze sznurkiem

Nitkę czy sznurek często wykorzystujemy przy nauce matematyki. Przykładem jest haft matematyczny, sztuka string art oraz nitka jako wysokość trójkąta, równoległoboku czy trapezu. W geometrii przestrzennej nitka również ma zastosowanie.  Prezentujemy filmiki i zdjęcia jak siatki brył przechodzą z wersji 2D do wersji 3D przy pomocy nitki. Materiał ten został stworzony przez panią Mariolę Kuduk i jej uczniów z klas 4 i 5. Zabawy takie pomagają rozwinąć wyobraźnię przestrzenną i lepiej zrozumieć omawiane zagadnienia.  Uczniowie są bardzo kreatywni i przy składaniu brył pomagał nawet dźwig z klocków LEGO. Zobaczcie sami.

Zapraszamy wszystkich do zabawy matematyką i nitką. Poniżej dostępne siatki brył do składania ze sznurkiem.

static/img/k02/aktualnosci_2019-2020/sp_4-8/bryly_ze_sznurkiem/siatki%20bry%C5%82.docx

          

          

          

          

          

          

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj