Archiwum SP 4-8 2019/2020

Nitka na lekcjach matematyki

Lekcje matematyki nawet podczas nauczania zdalnego opierają się na doświadczeniu z wykorzystywaniem modeli. Aby zrozumieć pojęcie pola równoległoboku, trójkąta czy trapezu trzeba opanować umiejętność rysowania i wyznaczania wysokości danej figury. Uczniowie klasy 5a, 5c i 5e uczą się wyznaczać wysokość równoległoboku i trójkąta za pomocą modeli figur wyciętych z kartonu oraz nitki lub sznurka. Jeśli model równoległoboku lub trójkąta przytrzymamy i postawimy pionowo na biurku to przyczepiona nitka ułoży się jako wysokość. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć naszych uczniów.

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj