Archiwum SP 4-8 2019/2020

Czy łatwo napisać powieść?

Czy łatwo napisać powieść lub opowiadanie? Na to pytanie próbowaliśmy odpowiedzieć w czasie „Spotkania przy herbacie”, które odbyło się w bibliotece osiedlowej (Filia Nr 13 WiMBP) w piątkowe popołudnie 28 lutego. Uczniowie podzieleni na dwie grupy mieli napisać opowiadanie, w którym wystąpią dobrzy bohaterowie i czarne charaktery, pojawi się jakiś magiczny przedmiot, będą niespodziewane zwroty akcji, a wszystko będzie osnute szczyptą tajemnicy. Okazuje się, że wymyślanie historii może wciągnąć i nasi młodzi pisarze mocno zaangażowali się w to zadanie. Dzieła zostały oficjalnie odczytane i otrzymały brawa.

Tego dnia nauczyliśmy się również gry karcianej „6 bierze!” i wspólnie zastanawialiśmy się nad zorganizowaniem w szkolnej bibliotece tygodnia z grami.

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj