Archiwum SP 4-8 2019/2020

Zdobyliśmy Certyfikat "Szkoła w Chmurze Microsoft"

Ten certyfikat to chyba największe osiągnięcie naszej szkoły - ciężko pracowaliśmy na to prawie 2 lata. Musieliśmy przejść szkolenia i kursy, które pozwoliły nabyć odpowiednią wiedzę do wdrażania w szkole nowoczesnych form, metod i środków. W tym przedsięwzięciu uczestniczyli zarówno nauczyciele jak i uczniowie. Razem przeszliśmy organizacyjną zmianę, którą można nazwać transformacją cyfrową.

SP18 w Chmurze Microsoft

Jako modelowa szkoła programu "Szkoła w Chmurze Microsoft" nieustannie współpracowaliśmy z firmą Microsoft podnosząc swoje kompetencje. Dzięki temu zostaliśmy przygotowani do kształcenia u uczniów kompetencji cyfrowych jako jednych z najważniejszych we współczesnym świecie.

"Kiedy dzisiejsze przedszkolaki około 2030 roku staną się absolwentami, świat będzie mocno odmienny od tego, którego doświadczyły wcześniejsze pokolenia"

Miło nam poinformować, że reprezentowaliśmy miasto Rzeszów na Konferencji "EduDays – Szkoły Przyszłości", która odbyła się w Warszawie. Na przykładzie działań w naszej szkole przedstawialiśmy najnowsze technologie wykorzystywane w szkole oraz ich wpływ na świat przyszłości oraz rzeczywistość edukacyjną.

W oparciu o efekty pracy naszej szkoły nakręcony został profesjonalny film promujący miasto Rzeszów i pokazujący realizację idei Smart City. Nasi uczniowie mogli wziąć udział w pierwszej w życiu prawdziwej sesji nagraniowej pod okiem fachowców.

Wszystkie podjęte działania, zaangażowanie i profesjonalizm umożliwiły otrzymanie od firmy Microsoft Polska Certyfikatu "Szkoła w Chmurze Microsoft". Odbyło się to podczas uroczystej gali w Urban Lab Rzeszów i połączone było z prezentacją dorobku naszej szkoły. Otrzymaliśmy gratulacje i podziękowania od Wiceprezydenta Miasta Rzeszowa Stanisława Sienko.

Gratulacje należą się całej społeczności szkolnej, bowiem w projekt zaangażowani byli praktycznie wszyscy. BRAWO!!!

O szczegółach można poczytać w zakładce na głównej stronie naszej szkoły

http://sp18.resman.pl/39-sp-18-w-chmurze-microsoft.html

oraz pod linkami:

https://customers.microsoft.com/en-us/story/753634-rzeszow-education-office365-poland-pl

https://customers.microsoft.com/en-us/story/753545-rzeszow-education-office365-poland-en

http://www.rzeszow.pl/1/17829,innowacyjna-edukacja-w-rzeszowie.html

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj