Archiwum SP 4-8 2019/2020

Walentynkowy prezent dla przedszkolaków

W dniu 12 lutego 2020 r. uczennice klasy 4a, wraz z wychowawczynią, odwiedziły najstarszą grupę przedszkolaków w Publicznym Przedszkolu Nr 3 w Rzeszowie. Każde dziecko z najstarszej grupy „Plastusie” otrzymało piękne, czerwone serce nawiązujące do WALENTYNEK. Serduszka z papieru tworzące zakładkę do książki, zostały wcześniej wykonane przez uczniów na zającach dodatkowych z matematyki.

Podczas odwiedzin uczennice przeprowadziły warsztaty z origami, ucząc przedszkolaków jak złożyć z papieru różne zwierzątka. Zaprezentowały również ruchome origami oraz modele papierowych wielościanów. Przedszkolaki bardzo chętnie uczyły się zasad zginania papieru i tworzenia figur bez użycia kleju. Ćwiczenia takie pobudziły wyobraźnię dzieci i pozwoliły im odkryć świat matematyki w zupełnie innym wymiarze.

Na zakończenie spotkania czytano przedszkolakom matematyczne bajki. W każdej bajce były pytania, które wymagały zliczenia podanych elementów. Okazało się, że dzieci bardzo dobrze radzą sobie rachunkami i bez problemów odpowiadają na zadań pytania.

Takie spotkania uczą jak dzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami z innymi, uczą empatii do młodszych, pokazują, że drobne gesty i prezenty innym sprawiają radość.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj