Archiwum SP 4-8 2019/2020

Matematycznym krokiem w Święta Bożego Narodzenia

Uczniowie biorący udział w zajęciach dodatkowych „Geometria oczami  młodego artysty-haft matematyczny” używają matematyki do dekoracji świątecznych. Na grudniowych zajęciach uczniowie pracowali nad pięknymi matematycznymi choinkami, które pokazują odcinki, proste równoległe, symetrię względem prostej, własności trójkątów i katów. Dzięki tym zajęciom uczniowie potrafią rozpoznawać i kreślić podstawowe figury geometryczne,  rozpoznawać proste prostopadłe oraz proste równoległe, określać wzajemne położenia prostych na płaszczyźnie, klasyfikować kąty, kreślić poszczególne rodzaje kątów. Takie zajęcia uświadamiają uczniom, że uczyć można się również poprzez zabawę haftem. Tym razem haftowaliśmy na kilka sposobów: w drewnianych deseczkach z gotowymi otworami, żeby można przełożyć igłę z nitką, w kolorowym papierze z bloku technicznego oraz bez użycia igły w talerzykach jednorazowych.

Grupa miłośników haftu matematycznego wraz z opiekunem składa wszystkim odwiedzającym naszą stronę internetową życzenia:

 

W naszej szkole ciekawie matematykę poznajemy

Haftem matematycznym wszystkim ja prezentujemy

Pojęcia matematyczne w sztuce wyplatamy

A w okresie świątecznym życzenia składamy:

Zdrowia w nieskończoności

Mnożenia miłości

Odejmowania złości

Energii i siły potęgowania

Sukcesów sumowania.

 

 

 

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj