Archiwum SP 4-8 2019/2020

Język niemiecki - w kinie

Uczniowie klas siódmych uczący się języka niemieckiego mieli okazję uczestniczyć w nietypowej lekcji języka niemieckiego. Wszyscy wiemy jak ważna jest nauka języków. Zastanawiamy się tylko jak sprawić, żeby dla młodzieży nie był to tylko obowiązek, ale i przyjemność.

Tak więc najlepiej połączyć przyjemne z pożytecznym wychodząc na film niemieckojęzyczny do kina.

„ Shrek” w języku niemieckim? - Czy to w ogóle możliwe? Okazuje się, że TAK. Uczniowie „Ich liebe dich Shrek” – „ Ich liebe dich Fiona”

Atmosfera kina: popcorn, orzeszki sprawiają, że uczniowie miło spędzają czas, a przy okazji zdobywają nowe umiejętności językowe.