Archiwum SP 1-3 2019/2020

Ziemia zielona planeta

Dzień Ziemi - obchodzony w dniu 22 kwietnia uważany jest za największe ekologiczne święto świata. Tego dnia mieszkańcy Ziemi zwracają szczególną uwagę na zniszczenia, jakich dokonał człowiek na naszej planecie i co należy zrobić, aby poprawić stan środowiska przyrodniczego. Pamiętajmy o tym i troszczmy się o naszą planetę. Dzieci mogą pomagać planecie zmieniając swoje nawyki. Dzień Ziemi uświadamia nam ważne zasady, dzięki którym można zmienić świat. Oto najważniejsze zadania na pomoc naszej planecie:

- Oszczędzaj energię. Gaś światło.

- Szanuj papier.

- Zakręcaj wodę.

- Szanuj przyrodę.

- Segreguj śmieci.

- Na zakupy zabieraj własną torbę.

- Nie marnuj jedzenia.

Pamiętajmy, że Ziemia jest naszym domem i musimy o nią zadbać. Jeśli skorzystasz z tych rad będziesz przyjacielem Ziemi. Jedną z metod ochrony środowiska jest recykling. Zasadą jego działania jest wykorzystanie materiałów odpadowych do zrobienia nowego przedmiotu. Dzieci z naszej świetlicy przygotowały pomysłowe prace plastyczne pt. „Recyklingowa zabawka” wykorzystując papierowe rolki. Wpłynęło wiele wspaniałych prac, za które serdecznie dziękujemy. Pięknie dziękujemy małym artystom za barwne, fantazyjne zabawki wykonane z papierowych rolek, kolorowego papieru, piórek, farb, kredek i włóczki. Dziękujemy rodzicom za okazaną pomoc w wysłaniu zdjęć dziecięcych prac plastycznych. Wszystkie zdjęcia ekologicznych zabawek można zobaczyć w naszej galerii pod tekstem. Prosimy dzieci o przyniesienie prac plastycznych do szkoły, kiedy już do niej wrócimy. Można będzie je obejrzeć na wystawie pt. "Coś ciekawego z materiału odpadowego".