Archiwum SP 1-3 2019/2020

Audycja muzyczna- Bo ja tańczyć chcę!

W dniu 2 marca 2020r. w naszej szkole odbyła się kolejna audycja prowadzona przez szkołę muzyczną YAMAHA. Podczas tej audycji uczniowie klas 1-3 zapoznali się z niektórymi rodzajami tańców współczesnych. Wśród nich pojawiły się takie jak: Reggaeton -jest to styl tańca wywodzący się z Puerto Rico, tańczony głównie do muzyki o tej samej nazwie oraz Afro jazz -czyli niezwykła kombinacja afrykańskiego folkloru i jazzowych podstaw. Kolejne tańce to: Modern jazz- najnowsza forma jazzu, obecnie najpopularniejsza wśród tancerzy na świecie a także Broadway Jazz, który wywodzi się z amerykańskiego tańca scenicznego i estradowego. Jest on kompilacją tańca jazzowego, swingu, country, rytmów karaibskich. Jest typowy dla teatrów i kabaretów na Broadwayu. Dodatkowo prowadząca przedstawiła uczniom taniec zwany Latin Jaz, który zawiera wiele gorących rytmów latynoamerykańskich: SALSĘ, SAMBĘ, CHA-CHĘ, MAMBĘ, MERENGUE, ROCK, RUMBĘ, BACHATĘ. Największą popularność wśród uczniów podczas pokazów zyskał taniec Cheer dance, znany również jako cheerleading, gdzie tworzy się choreografię taneczną łącząc ją z elementami gimnastyki i akrobatyki. Chętni mogli sami zatańczyć krótki układ z użyciem pomponów.

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj