Archiwum SP 1-3 2019/2020

XXV edycja Ogólnopolskiego Konkursu ALFIK MATEMATYCZNY

1a.jpg, 1a
1a 

      Dnia 6 lutego 2020 w czytelni naszej szkoły miało miejsce rozdanie dyplomów i nagród uczniom z klas 2-8 szkoły podstawowej, którzy uzyskali najlepsze wyniki w XXV edycji Ogólnopolskiego Konkursu ALFIK MATEMATYCZNY.  Nasza szkoła w tym konkursie wzięła udział już po raz piaty. Konkurs polega na rozwiązaniu testu złożonego z 30 zadań jednokrotnego wyboru. Zadania konkursowe wymagają od uczestników sprytu, umiejętności kojarzenia faktów oraz logicznego myślenia.  Udział w konkursie jest dla uczniów motywacją do pogłębiania i utrwalania wiedzy oraz rozwijania kompetencji osobistych w zakresie wykraczającym poza podstawę programową. Wspomaga również kształtowanie samodzielnego myślenia i umiejętności rozwiązywania problemów.

      W konkursie wzięło udział ponad  63 tys. uczestników z całej Polski, wśród których wyłoniono 331 laureatów. W województwie podkarpackim z zadaniami konkursowymi zmierzyło ponad 3 tys. uczniów, a w naszej szkole się aż 80 uczniów klas 2 – 8. Wśród nich siedmiu uczniów otrzymało dyplomy za wynik bardzo dobry (powyżej 80% punktów) oraz trzech uzyskało wynik dobry (co najmniej 75% punktów).

Przedstawiamy najlepsze wyniki naszych uczniów:

Klasy 2 SP:

  • Mateusz Sitko kl. 2a

92,5%, 6 miejsce w województwie (op. Iga Rogowska Panek)

  • Artur Rzońca kl. 2a

85%, 16 miejsce w województwie (op. Iga Rogowska Panek)

  • Fabian Kędra kl. 2b

78%, 31 miejsce w województwie (op. Renata Świąder)

Klasy 3 SP:

  • Milena Borkowska kl. 3d

84,17%, 7 miejsce w województwie (op. Danuta Szeliga)

  • Andrzej Hliniak kl. 3a

77,5%, 22 miejsce w województwie (op. Mariola Cwynar)

Klasy 5 SP:

  • Szymon Kędra kl. 5a

80%, 23 miejsce w województwie (op. Mariola Kuduk)

  • Dominik Kut kl. 5a

75,83%, 30 miejsce w województwie (op. Mariola Kuduk)

Klasy 6 SP:

  • Kamila Kwiatkowska kl. 6b

82,33%, 17 miejsce w województwie (op. Monika Bałchan)

Klasy 7 SP:

  • Maciej Szeliga kl. 7a

86,67%, 10 miejsce w województwie (op. Agnieszka Lasek)

  • Sebastian Regulski kl. 7a

85%, 12 miejsce w województwie (op. Agnieszka Lasek)