Archiwum SP 1-3 2019/2020

Warsztaty z programowania Scottie Go!

W środę 29 lutego uczniowie z klas 3 wzięli udział w warsztatach programistycznych przeprowadzonych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej z wykorzystaniem gry Scottie Go! Jest to gra, która pozwala na naukę programowania przez zabawę. Działa ona w oparciu o realne, kartonowe klocki służące do pisania przez graczy programów oraz aplikację, która pozwala zeskanować te programy i przekształcić je na ruch i zachowanie Scottiego (kosmity, który jest głównym bohaterem tej gry) oraz poznanych w grze innych postaci. Dzięki tej grze dzieci uczyły się projektowania algorytmów i poznawały podstawy programowania. Nasza grupy świetnia poradziły sobie z wszystkimi modułami i zadaniami pomimo tego, że po raz pierwszy miały styczność z tego typu grą.

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj