Archiwum SP 1-3 2019/2020

Orszak Trzech Króli

„Cuda, cuda ogłaszają!”

Pod tym hasłem, szóstego stycznia 2020 r., przeszedł ulicami naszego miasta, już po raz ósmy, Orszak Trzech Króli. Uczestnikami tego malowniczego korowodu i wyjątkowych, największych ulicznych jasełek byli również uczniowie naszej szkoły wraz z bliskimi krewnymi i znajomymi oraz nauczyciele.

Jasełka pod chmurką rozpoczęły się w południe, szóstego stycznia, od wygłoszenia rozporządzenia Cezara Augusta. Została również odprawiona modlitwa Anioł Pański pod przewodnictwem księdza biskupa Jana Wątroby.

Następnie, podzieleni na dwory trzech mędrców – Kacpra, Melchiora i Baltazara, wyruszyliśmy, śpiewając kolędy i pastorałki oraz wznosząc orszakowe okrzyki, do żywej szopki w rynku.

Przed ratuszem Trzej Królowie złożyli dary Świętej Rodzinie, a mieszkańcy zostali zaproszeni do wspólnego kolędowania.

W tym roku na wszystkich czekała też miła niespodzianka – poczęstunek ciepłymi koronami z piernika.

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj