Archiwum SP 4-8 2018/2019

Wycieczka do Pieskowej Skały ? Ojcowskiego Parku Narodowego

21.05.2019 r. odbyła się wycieczka do Pieskowej Skały – Ojcowskiego Parku Narodowego, w której uczestniczyły klasy 5a i 5c wraz ze swoimi paniami wychowawczyniami oraz panem Maciejem Wojtaszkiem.

Po przybyciu na miejsce uczniowie swoje zwiedzanie rozpoczęli od zabytkowego zamku, którego świetność przypada na XVII wiek. Położony jest on na wysuniętej skale, co świadczy o wybitnie obronnym charakterze. Następnie wszyscy udali się pod Maczugę Herkulesa, zbudowanej z twardych wapieni skalistych, z którą związanych jest wiele legend.

Kolejnym etapem wycieczki było obejrzenie Groty Łokietka – według legendy przebywał w niej Władysław Łokietek, który schronił się przed wojskami czeskiego króla. Grota składa się z kilku pomieszczeń, z których każde ma swoją nazwę, np. korytarz, sala rycerska itp.

Po obejrzeniu wszystkich, zaplanowanych miejsc uczestnicy wycieczki udali się na obiad , a następnie do autokaru, by wrócić do swoich domów.

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj