Archiwum SP 4-8 2018/2019

Warsztaty "Klikam z głową" w naszej szkole

W dniach 07-09 maja, w naszej szkole odbyły się warsztaty pod nazwą „Klikam z głową”, przeprowadzone przez pracowników Urzędu Komunikacji Elektronicznej: panią Marzenę Góral i pana Marcina Komaryczko. Wzięły w nich udział klasy 4-6.  W trakcie warsztatów uczniowie dowiedzieli się między innymi, czym jest Internet, jakie ślady w nim zostawiamy i jak powinniśmy bezpiecznie się w nim poruszać. Ciekawym zagadnieniem okazało się bezpieczne tworzenie haseł do różnych kont internetowych oraz problem SMS-ów Premium. Prowadzący warsztaty przestrzegli uczestników przed wysyłaniem sms-ów o podwyższonej opłacie. Uczniowie obejrzeli również filmiki dotyczące zagrożeń czyhających na młodych użytkowników Internetu. Warsztaty przeprowadzone zostały w sposób atrakcyjny dla uczniów i na pewno pozostaną one w ich pamięci na długo.

 

Kilka słów o kampanii UKE:

„Klikam z głową" to kampania społeczna Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej, której celem jest promocja bezpieczeństwa najmłodszych w sieci oraz profilaktyka, poprzez edukację najmłodszych, którzy coraz częściej, bez ograniczeń korzystają z dostępnych technologii i urządzeń.

Kampania Urzędu Komunikacji Elektronicznej „Klikam z głową" została zainicjowana, by chronić, edukować i wspierać. Dostępność nowych technologii i łatwość korzystania z niej przez coraz młodsze dzieci, skłania do działania. Dlatego tak ważne jest spotykanie, rozmawianie i również przez zabawę - uczenie najmłodszych, jak być bezpiecznym w Internecie.

Nie unikniemy postępu i rozwoju technologii, ale musimy pamiętać by zabezpieczyć urządzenia naszych dzieci np. poprzez specjalne oprogramowanie typu kontrola rodzicielska, czy blokada usług Premium Rate- czyli smsów o podwyższonej opłacie.

Kampania ma przybliżyć dzieciom sposoby bezpiecznego poruszania się w kolorowym świecie Internetu, bez narażania siebie i rodziców na przykre konsekwencje.

Internet to źródło zabawy, wiedzy i komunikacji, ale może nieść ze sobą wiele zagrożeń. Najmłodsi użytkownicy często nie zdają sobie z nich sprawy i swobodnie ściągają gry, wysyłają drogie smsy lub mają dostęp do treści nieodpowiednich dla ich wieku. Dzieci powinny znać zasady i wiedzieć, jak być bezpiecznym!”

 

Linki do filmików edukacyjnych:

 

https://www.uke.gov.pl/wydarzenia/klikam-z-glowa,3.html

 

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj