Archiwum SP 4-8 2018/2019

Pierwsze spotkanie uczestników projektu ERASMUS+

W dniach 25 – 29 marca 2019 r. trójka nauczycieli naszej szkoły Anna Sikora, Ewa Śniegowska i Michał Czajka gościli w Rumunii, a dokładnie w Auseu. Wraz z innymi nauczycielami z Włoch, Hiszpanii i Rumunii omawiali szczegóły organizacji międzynarodowej wymiany uczniów w ramach projektu ERASMUS +.

Tytuł projektu brzmi: „KNOW YOUR RIGHTS TO DEFEND YOURSELF”. Podczas codziennych spotkań warsztatowych wraz z nauczycielami w/w krajów ustalili terminy wymiany uczniowskiej oraz wypracowali obowiązkowe zadania w ramach projektu.   

Podczas wizyty w Rumunii wybrane zostało oficjalne logo naszego projektu i bardzo miło nam poinformować, że jego autorką jest uczennica naszej szkoły, Kamila Szczepkowicz z klasy 7a.

Ponadto nauczyciele uczestniczyli w lekcji z uczniami na temat praw człowieka w szkole w Auseu, gościli w miejscowym Urzędzie Gminy. Gospodarze spotkania otwierającego program ERSMAUS + zadbali również o jego kulturalną stronę. Uczestnicy spotkania zapoznali się z historią malutkiej cerkwi grekokatolickiej w Auseu a także  zwiedzili zamek w Oradei, centrum miasta, synagogę oraz muzeum żydowskie.

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj