Archiwum SP 4-8 2018/2019

W krainie ładunków elektrycznych - o prądzie elektrycznym

12 oraz 26 marca nasi uczniowie wzięli udział w kolejnych warsztatach w ramach projektu „Uniwersytet Rzeszowski dla Młodych Odkrywców”.

Pierwsze warsztaty odkrywały sekrety prądu elektrycznego, odziaływań elektrostatycznych i zjawisk magnetycznych. Podczas zajęć „Mali Odkrywcy” wspólnie z prowadzącym wytworzyli prawdziwą burzę oraz dowiedzieli się w jaki sposób chronić się przed szkodliwymi skutkami wyładowań atmosferycznych. Dodatkowo sprawdzili jakie przedmioty są podatne na elektryzowanie. Uczniowie dowiedzieli się także czym jest prąd elektryczny oraz poznali zasady jego bezpiecznego użytkowania.

Na kolejnych warsztatach uczniowie poznali „Historię życia dżdżownicy” oraz „Ewolucję jaj”. Wzięli także udział w „Zabawie w ślepego zegarmistrza” - uczniowie mieli za zadanie z dostępnych materiałów wykonać osłonkę jaja kurzego, tak by jajko nie rozbiło się spadając z wysokości. 

Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania w ramach tego projektu.

Poniżej przedstawiamy fotorelacje z warsztatów.

Zapraszamy do oglądania!

 

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj