Archiwum SP 4-8 2018/2019

Wielka gratka dla wszystkich pasjonatów programowania w Baltie

W dniu 27 lutego 2019 r. nasz szkoła była gospodarzem seminarium pt. Przygotowanie szkoły do tematycznego konkursu Podkarpacki Baltie 2019 wraz z lekcją pokazową. Organizatorem seminarium było Podkarpackie Centrum Doskonalenia Nauczycieli we współpracy z Kuratoriom Oświaty w Rzeszowie. Konferencja była formą wsparcia nauczycieli w związku z wprowadzeniem programowania w nowej Podstawie Programowej i była adresowana  dla nauczycieli szkół podstawowych oraz gimnazjów.

Wraz z nauczycielami w konferencji mogli wsiąść udział uczniowie zabrani przez swoich opiekunów dla których lekcję pokazową przeprowadził sam  Bohumir Soukup - twórca programu Baltie i  wielki popularyzator nauki programowania w szkołach.

W trakcie lekcji pan Bohumir Soukup zaprezentował, jak efektywnie prowadzić lekcje z programowania, począwszy od poziomu pierwszej klasy szkoły podstawowej oraz jak przygotować uczniów do konkursu Podkarpacki Baltie 2019. Ponadto uczestnicy seminarium mieli możliwość zapoznania się z platformą testową i konkursową zawierającą system automatycznej oceny prac uczniów.

Po zakończeniu konferencji specjalnie dla uczniów naszej szkoły pan Bohumir Soukup przeprowadził warsztaty z programowania w Baltie. Uczniowie mieli niezwykłą okazję nauki programowania pod okiem samego twórcy programu Baltie oraz autora wielu publikacji i książek nt. programowania w Baltie.

Zainteresowanie warsztatami przerosło wszelkie oczekiwania – liczba zainteresowanych była zdecydowanie  większa niż liczba dostępnych miejsc w dużej pracowni komputerowej. Po zakończeniu owocnych zmagań z zawiłościami programowania wszyscy uczestnicy warsztatów zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie .

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj