Archiwum Gim 2018/2019

Jak nie czytam, jak czytam

      07 czerwca odbyła się ogólnopolska akcja masowego czytania. Oczywiście nie mogło zabraknąć uczestnictwa naszej szkoły. W zeszłym roku odbyła się po raz pierwszy, byliśmy jej uczestnikami i w tym roku też bijemy rekordy wspólnie. Organizatorem akcji jest redakcja miesięcznika Biblioteka w Szkole wraz z ponad 2000 bibliotek. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest budowanie pozytywnego wizerunku książki, tak by czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym, z wolnym czasem i rozrywką. Akcja ma zachęcić tych uczniów, którzy wciąż traktują czytanie jako przykry obowiązek. Nie zmuszamy ich, lecz motywujemy.

      I dlatego część naszej społeczności szkolnej włączyła się do tej akcji. Uczniowie klas gimnazjalnych (3CG i 3DG) przygotowali piękne plakaty i wraz z młodszymi koleżankami i kolegami o godz. 10.00 przyłączyli się do uczniów z całej Polski, by  poczytać bez przymusu. Od organizatorów udało nam się dowiedzieć, że czytało razem z nami 166 743 osoby! I kto nam powie, że uczniowie nie czytają???

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj