Archiwum Gim 2018/2019

Technologiczny Dzień Języków Obcych

Gry Kahoota, Quizleta, Learningapps na języku obcym? Dlaczego nie?

Uczniowie 11.06.2019 roku na lekcjach języków obcych – angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego dowiedzieli się o ilości języków obcych na świecie, o najczęściej używanym językiem świata. Następnie zmierzyli się z quizem znajdującym się na stronie internetowej Europejskiego Dnia Języków Obcych.

Ponadto, uczniowie ćwiczyli swoje umiejętności językowe za pomocą aplikacji Kahoot, Quizlet, Learningapps oraz strony internetowej anglomaniacy.pl. Podopieczni grali na swoich telefonach komórkowych, wykorzystywali tablicę interaktywną, monitor interaktywny, mając przy tym dużo zabawy.  

Jak się okazuje, technologia może być sprzymierzeńcem w nauce języka obcego, tylko od nas zależy w jaki sposób ją wykorzystamy.   

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj