Archiwum Gim 2018/2019

Warsztaty językowe "Euroweek"

29 maja, wcześnie rano, wyruszyliśmy w drogę do Kotliny Kłodzkiej, gdzie mieliśmy uczestniczyć w międzynarodowym programie EuroWeek.

 

Czym jest EuroWeek?

 

To warsztatowy program, który ma na celu rozwój zdolności intelektualnych, przywództwa, kreatywności, komunikacji oraz umiejętności interpersonalnych. Poprzez stosowanie różnorodnych technik, uczestnicy rozwijają zdolność komunikacji w języku angielskim, budują przyjaźnie, uczestniczą w integracji wielokulturowej oraz współpracują z wolontariuszami z organizacji młodzieżowych z całego świata.

 

Tak też było w Naszym przypadku. Najpierw, podróż PKP, krótki pobyt we Wrocławiu, następnie przesiadka i kolejny pociąg by w końcu około godziny 16 dotrzeć na miejsce - Willa Duszniki - Zdrój. Po odebraniu kluczy i zakwaterowaniu udaliśmy się na kolację i na oficjalne otwarcie, na którym poznaliśmy naszych wolontariuszy i zasady obowiązujące na Euroweek.

 

Następnego dnia rozpoczęła się zabawa. Każdy dzień to najpierw śniadanie i rozgrzewka – tak zwany Energizer – czyli zabawy ruchowo-taneczne z dużą dawką humoru. Dalej to już świetnie zorganizowane sesje tematyczne, w trakcie których prowadziliśmy rozmowy z wolontariuszami, poznaliśmy kulturę wielu krajów (między innymi: Urugwaju, Filipin, Argentyny, Meksyku), przygotowaliśmy i przedstawiliśmy liczne scenki ze znanych programów telewizyjnych (tj. Milionerzy bądź Poland’s got a talent), wcielaliśmy się również w bohaterów najpopularniejszych bajek i baśni wplątując w ich fabułę współczesnego bohatera filmów Marvel. Nasz pobyt to nieustanna komunikacja w języku angielskim, popołudniowe spacery w towarzystwie wolontariuszy i Naszych wychowawców, wieczorne dyskoteki (np. Pizza Party, Pyjama Party).

 

Przedostatni dzień, był dniem Polski. Celem tego dnia było zapoznanie wolontariuszy z historią, tańcem, stereotypami, tradycją i kulturą naszego kraju. Na koniec tego cudownego dnia, w trakcie „Secret Friend Party”  poznaliśmy swojego sekretnego przyjaciela i wręczyliśmy mu drobne upominki.

W sobotę wieczorem uroczyście i wzruszająco zakończyliśmy Euroweek, żegnając się z wolontariuszami, wspólnie tańcząc i śpiewając ten ostatni raz.

W niedziele rano z przykrością wyruszyliśmy w podróż powrotną do Rzeszowa.

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj