Archiwum Gim 2018/2019

TEATR ANGLOJĘZYCZNY

28 maja, klasy czwarte, piąte, szóste, siódme, ósme oraz trzecie gimnazjalne wybrały się do Wojewódzkiego Domu Kultury, by w towarzystwie swoich wychowawców obejrzeć spektakl teatralny w języku angielskim.

Uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych obejrzeli przedstawienie pt. „Little Red Riding Hood” (Czerwony Kapturek). Przedstawienie zostało przygotowane w zabawnej i pomysłowej formie, z małą dawką bajkowego morału, podparte wesołymi piosenkami. Historia rozpoczęła się niekonwencjonalnie gdyż Czerwony Kapturek nie chciał iść do szkoły, ponieważ tam czekała na nią ciężka klasówka. Wymyśliła więc, że musi odwiedzić chorą babcie. Dzieci dowiedziały się jak wiele kłopotów wywołało niepotrzebne kłamstwo, oraz że wagarowanie naprawdę nie popłaca.

 

Drugie przedstawienie – „Peter Black”, dla uczniów klasy siódmej, ósmej oraz gimnazjalistów to spektakl, przypominający w polskim tłumaczeniu grę karcianą “Czarny Piotruś“ – to nie przypadek.  Przed naszymi oczami odegrała się historia człowieka, który w ciągu jednego, jedynego dnia stracił dosłownie wszystko. Zobaczyliśmy jak bohater zaczynając wszystko od zera, motywowany podstawowymi potrzebami ludzkimi, takimi jak jedzenie, sen, ciepło, praca, przyjaciele – nauczył się cenić w życiu to co naprawdę ważne. 

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj