Archiwum Gim 2018/2019

Wyniki VII Ogólnopolskiego Maratonu Matematycznego "Banachiada"

Z przyjemnością informujemy, że nasi uczniowie z klasy 3 gimnazjum Szymon Paja i Tomasz Paja zajęli VI miejsce uzyskując tytuł finalisty VII Ogólnopolskiego Maratonu Matematycznego „Banachiada”, który odbył się w 15 marca 2019 r. w Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu. Uczestnicy maratonu – 63 dwuosobowe drużyny miały za zadanie w ciągu 5 godzin rozwiązać 120 zadań.

Zmagania konkursowe są kontynuacją przedwojennym spotkań wybitnych polskich matematyków w Kawiarni Szkockiej we Lwowie. Początkowo podczas tych spotkań rozwiązywano zadania i problemy matematyczne na blatach stolików. Później wpisywano je w grubym zeszycie zwanym Księgą Szkocką, a za ich rozwiązanie można było zdobyć żywą gęś. W odniesieniu do tego uczestnicy jarosławskiego maratonu rozwiązywali zadania na przyklejonych na stolikach dużych arkuszach papieru, a najlepsza drużyna otrzymała statuetkę „Gęsi”. Każda drużyna wpisała również swoje zadanie do Księgi problemów Banachowskich.

Fotorelację z maratonu można znaleźć na stronie https://banachiada.zstiojar.edu.pl/

Gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów!

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj