Archiwum SP 1-3 2017/2018

Dzień Pustej Klasy

Nauka w plenerze? Dlaczego nie! 19 czerwca 2018 r. z entuzjazmem włączyliśmy się w ogólnopolską akcję, porzuciliśmy swoje klasy na rzecz łona natury. Zamiast siedzieć tego dnia w szkolnych ławkach, zaplanowaliśmy naukę na świeżym powietrzu, bowiem edukacja terenowa to prawdopodobnie najbardziej uszczęśliwiająca forma edukacji na świecie.

W Dniu Pustej Klasy nauczyciele kl. 1-3 stworzyli uczniom możliwość beztroskiego obcowania z przyrodą, ponieważ bliski, bezpośredni kontakt z naturą przynosi wspaniałe efekty edukacyjne. Dzieci bawiły się, obserwowały, dotykały, mierzyły, słuchały, doświadczały przyrody wszystkimi zmysłami! W tym dniu uczniowie zamiast patrzeć na tablicę – patrzyli w niebo, zamiast czekać na dzwonek – nasłuchiwali śpiewu ptaków, zamiast biegać po korytarzu – biegali po trawie. Było to radosne święto przypominające o tym, jak ważne jest celebrowanie natury i korzystanie z jej mądrości.

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj