Archiwum SP 1-3 2017/2018

Wycieczka do Kopalni Soli w Bochni

13 czerwca 2018 roku uczniowie klas 3a i 3d zwiedzili najstarszą w Polsce Kopalnię Soli w Bochni, która po prawie ośmiu wiekach wydobywania soli wygląda dziś jak podziemne miasto. Uczniowie podziwiali uroki kopalni przemierzając multimedialną trasę turystyczną. Za pomocą holograficznych i interaktywnych inscenizacji oraz przestrzennych słuchowisk pokazane zostały średniowieczne techniki wydobywcze, zwyczaje górnicze oraz inne aspekty z życia kopalni. Zwiedzanie kopalni miało charakter podróży w czasie, w którą zabrani zostali nasi uczniowie. W opowiadaniu o historii bocheńskiej kopalni przewodnikom pomogli między innymi polscy królowie. Uczestnicy wycieczki mieli wrażenie, jakby normalna  praca górników w kopalni toczyła się tuż obok nich. Jedną z wielu atrakcji było zwiedzanie kaplicy św. Kingi oraz spotkanie w ze Skarbnikiem, dobrym duchem bocheńskiej kopalni, który opowiedział uczniom swoją historię. Zwiedzanie kopalni zakończyło się pobytem w komorze Ważyn. Miejsce to pozwoliło uczniom na zrelaksowanie się oraz zakup ciekawych pamiątek. Chłopcy mieli również możliwość zagrania w piłkę nożną. Pobyt w kopalni okazał się dla wszystkich dzieci niezwykłą przygodą, interesującą lekcją oraz świetną zabawą.

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj