Archiwum SP 4-7 2017/2018

Pożyteczne pszczoły

Mają długość ciała od 7 do 18 mm, ubarwienie o różnej intensywności – od jednolicie czarnego i ciemnobrązowego do żółtego i czerwono pomarańczowego. Kto taki??? PSZCZOŁY! Owady, od których zależy przyszłość naszej cywilizacji. Już Albert Einstein powiedział, że po zniknięciu pszczół ludzkość przetrwa najwyżej 4 lata.

 „Pożyteczne pszczoły” – to temat międzyszkolnego konkursu plastycznego w którym wzięli udział nasi uczniowie. Powstały przepiękne prace – malarskie i przestrzenne. Młodzi twórcy z wielkim zaangażowaniem podeszli do tematu i wynik ich starań zachwycił konkursowe jury. I miejsce zajął Dawid Drymajło z klasy 7 b, II miejsce – Mikołaj Baran z 6 a i Paulina Misiaszek z 7 a, wyróżnienie otrzymał Maciej Szeliga z 5 b.

 14 czerwca 2018r. laureaci razem z panią Elą Ficek ( która zachęciła ich do wzięcia udziału w tym konkursie) wzięli udział w uroczystości rozdania nagród. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom! I dbajmy o pszczoły!