Archiwum SP 4-7 2017/2018

Podglądanie przyrody Rzeszowa

W czwartek 24 maja odbyło się ostatnie spotkanie w ramach projektu „Rzeszów – moje miasto”. Tym razem wybraliśmy się, by podziwiać przyrodę stolicy Podkarpacia, a najlepszym do tego miejscem okazał się Wisłok i Rezerwat Lisia Góra. Naszym przewodnikiem w poznawaniu piękna tych okolic był pan Mirosław Ruszała ze stowarzyszenia EKOSKOP.

W czasie zajęć uczniowie wędrowali krętymi ścieżkami rezerwatu, uczyli się rozpoznawać drzewa, liczyć obwód pnia oraz na podstawie słojów określać wiek tych roślin. Pan Mirosław pokazał również, w którym miejscu kiedyś znajdowały się nory lisów, od których nazwę przyjął rezerwat.

W drugiej części zajęć uczniowie mieli okazję popłynąć katamaranem po Wisłoku, by przez lornetki odkrywać tajemnice rzeki i otaczających ją zarośli. Udało im się wypatrzyć żeremie bobrów, ważki, gniazda jaskółek na skarpie. Podpatrywali też naukę pływania małych kaczek i łabędzi.

Zajęcia te stały się okazją do spojrzenia na Rzeszów z zupełnie innej perspektywy.

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj