Archiwum SP 4-7 2017/2018

Wycieczka klasy 5b po Sandomierzu

Dnia 17 maja, wraz z opiekunami, klasa 5b wybrała się na wycieczkę do Sandomierza. „Mały Rzym” – bo tak nazywany bywa Sandomierz ze względu na swoje położenie na siedmiu wzgórzach, okazał się niesamowitym miasteczkiem.

Pierwszym punktem naszej wycieczki był Zamek Krzyżtopór w Ujeździe. Stanowi on dzieło życia starosty stopnickiego, podkomorzego sandomierskiego, później wojewody i posła na sejm Krzysztofa Ossolińskiego. Kolejnym etapem wycieczki był kościół św. Jakuba w Sandomierzu. Jak dowiedzieliśmy się od przewodnika, jest to jeden z najstarszych polskich kościołów w całości wzniesiony z cegły. Po wyjściu z kościoła ruszyliśmy w stronę Bramy Opatowskiej – ostatniej zachowanej gotyckiej bramie wjazdowej do miasta. Z tarasu widokowego bramy mimo deszczowej pogody mogliśmy podziwiać piękną panoramę miasta.  Głównymi atrakcjami pobytu w Sandomierzu okazała się Podziemna Trasa Turystyczna oraz Muzeum „Świat Ojca Mateusza”. Z wycieczki, oprócz pamiątek, przywieźliśmy mnóstwo zdjęć i moc niezapomnianych wrażeń.

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj