Archiwum SP 4-7 2017/2018

Wycieczka klas 4b i 4d

W środę 16 maja uczniowie klasy 4b i 4d wraz z wychowawczyniami i panem Michałem Czajką wyruszli na wycieczkę szkolną. Pierwszym punktem wyprawy był Zamek Krzyżtopór w Ujeździe. Na miejscu uczniowie mieli okazję obejrzeć ruiny zamku oraz posłuchać ciekawostek na jego temat. Kolejnym punktem wycieczki był Sandomierz, który przywitał zwiedzających deszczem. Nie przeszkodziło to jednak uczniom zobaczyć najważniejsze zabytki tego miasta: Rynek z zabytkową studnią, bramę Opatowską i Katedrę Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Następnie, dzieci zeszły pod płytę Rynku, do Podziemnej Trasy Turystycznej, która składa się z korytarzy i komór o różnych nazwach, na przykład: chodnik górniczy, korytarz straceńców, sala katowska, chodnik upadowy, komnata Haliny Krępianki, czy komora pod frontonem. Po zwiedzeniu sandomierskich podziemi przyszedł czas na pyszny sycący obiad i ostatni punkt wycieczki, czyli wizytę w Muzeum "Świat Ojca Mateusza". Tam uczniowie mogli zobaczyć pomieszczenia znane z serialu "Ojciec Mateusz": kościół, plebanię, komisariat i gabinet biskupa. W każdym z nich czekała na zwiedzających figura woskowa, przedstawiająca postaci z serialu: gospodynię Natalię, policjantów: Oresta Możejkę i Mieczysława Nocula oraz tytułowego księdza Mateusza. Po wykonaniu pamiątkowych fotografii, uczniowie wyruszyli w drogę powrotną do Rzeszowa. W autokarze długo jeszcze było słychać rozmowy dzieci, które pełne emocji wspominały wycieczkę.

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj