Archiwum Gim 2017/2018

Co gimnazjaliści polecają na wakacje?

Upragniony czas wakacji jest już coraz bliżej. Warto więc zastanowić się, co ciekawego zrobić w wolnym czasie.

Na piątkowym „Spotkaniu przy herbacie”, które odbyło się 8 czerwca w Filii Nr 13 WiMBP, gimnazjaliści reklamowali książki, które warto przeczytać w wakacje. A oto ich typy: T. Terry „Zresetowana”, R. Riordan „Zagubiony heros”, książki K. Gier z cyklu „Trylogia czasu” oraz pięknie wydane książki J.K. Rowling „Fantastyczne zwierzęta”, „Harry Potter i więzień Azkabanu” oraz „Baśnie Barda Beedle’a”. Pani Beata, kierowniczka osiedlowej biblioteki, poleca natomiast książkę J. Wydry „Esesman i Żydówka”.

W drugiej części zajęć zajmowaliśmy się trylogią S. Collins „Igrzyska śmierci”. Rozmawialiśmy o tym, w jaki sposób rzeczywistość państwa Panem i poszczególnych dystryktów można odnieść do świata współczesnego. Zastanawialiśmy się nad mechanizmami działania władzy oraz wykorzystywaniem mediów do szerzenia propagandy. Rozpatrywaliśmy postawy i wybory poszczególnych bohaterów, a najwięcej emocji wzbudziło porównanie Peety z Gale’em oraz odpowiedź na pytanie, który z nich był ważniejszy dla Katniss Everdeen.

To również pozycja godna polecenia na wakacyjne dni zarówno w wersji książkowej jak i filmowej.

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj