Archiwum Gim 2017/2018

Kukły 2018

Już po raz dziesiąty Gminny Ośrodek Kultury w Krasnem zorganizował Wojewódzki Plastyczno  – Teatralny Konkurs „Kukły”. Uczestnicy konkursu mają za zadania wykonać kukiełkę, pacynkę, maskę lub marionetkę zgodnie z motywem przewodnim edycji. W tym roku motywem tym były postaci z literatury polskiej i światowej.  Grupa młodych, utalentowanych miłośników teatru i plastyki, na pozalekcyjnych zajęciach prowadzonych przez panią Elę Ficek, zrobiła przepiękne maski, które podbiły serca jury. Osiem zgłoszonych prac i … osiem nagród!!!

4 czerwca, w upalne popołudnie pojechaliśmy do Krasnego na imprezę wieńczącą konkurs. W barwnej paradzie prowadzonej przez idącego na szczudłach i ziejącego ogniem klauna i przygrywającej skocznie orkiestrze, doszliśmy na stadion. Tam obejrzeliśmy dwa, bardzo ciekawe spektakle teatralne, posililiśmy się troszkę i wtedy nastąpił oczekiwany przez wszystkich moment czyli rozdanie nagród.  W kategorii „Maska” klasy 4-6 -  II miejsce zajęły: Julita Dudek za maskę Pippi, Ola Woźny za maskę Kocicy i Dominika Majchrowicz za maskę Misia Koali. III miejsce przypadło w udziale: Nadii Magdoń za Kłapouchego i Jakubowi Klocowi za straszną Czarownicę. W tej kategorii wyróżniono: Justynę Chlebek za Tygryska i Gabrysię Harlę za Kubusia Puchatka. W kategorii „Maska” klasy gimnazjalne III miejsce otrzymała Bianka Magdoń za Prosiaczka.

Na konkurs napłynęło ponad 200 prac, poziom artystyczny był bardzo wysoki, co podkreślali przedstawiciele konkursowego jury i organizatorzy. Tym bardziej cieszy tak duży sukces naszych uczniów, którym serdecznie gratulujemy i życzymy rozwijania pasji i rozkwitu talentu.

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj