Archiwum Gim 2017/2018

9 maja - wspólne świętowanie Dnia Europy i nagrodzenie laureatów wojewódzkiego konkursu historycznego: "Od unii lubelskiej do Unii Europejskiej"

W dniu 9 maja klasa 6b wybrała się na wycieczkę do Kampusu WSIiZ w Kielnarowej, w którym mieści się Centrum Edukacji Międzynarodowej. Celem naszego wyjazdu były uroczyste obchody Dnia Europy oraz odbiór nagród i dyplomów laureatów II edycji Wojewódzkiego Konkursu Historycznego: „Od unii lubelskiej do Unii Europejskiej” – Sapere aude! Miej odwagę posługiwać się własnym rozumem!

Na początku spotkania Pani Ewa Nowak-Koprowicz uroczyście przywitała każdą z przybyłych szkół. Następnie razem z innymi gośćmi  wybraliśmy się w europejską podróż, która odbyła się w formie gier i zabaw. W tym miejscu warto zaakcentować, że przewodnikiem w tej podróży był Syriusz, czyli maskotka Unii Europejskiej.

Miło nam poinformować, że propozycje do Znaku Dziedzictwa Europejskiego w imieniu SP 18 przedstawił Wiktor Kaczmarek z klasy 6b. Uczeń ten zaprezentował Zamek w Łańcucie i odbywający się tam Festiwal Muzyczny. Propozycja ta uzyskała najwięcej głosów „za”, wywołała największy aplauz i aprobatę. Z kolei w „kole fortuny” z powodzeniem wziął udział Szymon Osmala z klasy 6b, przedstawiając walory i skojarzenia z Portugalią.

Z całą pewnością możemy być dumni z uczennicy klasy 7b – Joanny Grigiel, która zdobyła tytuł laureata III miejsca II edycji Wojewódzkiego Konkursu Historycznego: „Od unii lubelskiej do Unii Europejskiej” – Sapere aude! Miej odwagę posługiwać się własnym rozumem! Nasza radość jest podwójna, ponieważ uczennica klasy 3BG  – Aleksandra Malinowska uzyskała w tym konkursie tytuł laureata II miejsca.

Aby zwyciężyć, nasze wspaniałe uczennice musiały przejść dwa etapy konkursu. Pierwszy etap opierał się na rozwiązaniu krzyżówki z zakresu historii i geografii oraz na napisaniu pracy na jeden z wybranych tematów.  Warto dodać, że z naszej szkoły do drugiego etapu konkursu zakwalifikowało się jeszcze dwoje uczniów: Lena Kokoszka z klasy 7a i Hubert Szychowicz z klasy 2DG.  

Laureatkom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Mamy nadzieję, że to zwycięstwo przełoży się na powodzenie w wielu dziedzinach, zmotywuje do dalszych działań i szerokiego zgłębiania wiedzy.