Dni ze Szwecją

Od 20 marca do 3 kwietnia w naszej szkole odbywały się Dni ze Szwecją.

Uczniowie klas młodszych mieli okazję uczestniczyć w zorganizowanych przez szkolną bibliotekę zajęciach w ramach Dni z literaturą szwedzką. Poznawali szwedzkich pisarzy i napisane przez nich książki oraz oglądali mapę Szwecji, na której zamieszczono wiele ciekawostek charakterystycznych dla tego kraju i jego stolicy. W czasie zajęć czytelniczo-plastycznych uczniowie tworzyli mieszkanie dla trolla (postaci fantastycznej pojawiającej się w wielu nazwach geograficznych tego regionu) wykorzystując obrazki przedstawiające meble z najpopularniejszego szwedzkiego sklepu czyli z IKEI.  Słuchali też czytanych fragmentów z serii książek napisanych przez Åsę Lind i wraz z Piaskowym Wilkiem mogli udać się w podróż marzeń. Dla chętnych były szwedzkie wykreślanki i kolorowanki. Można też było nauczyć się kilku słów w tym języku. Szwedzkie dni w bibliotece zakończyły się świętowaniem Międzynarodowego Dnia Książki Dziecięcej.

Natomiast uczniowie klas 6-7 wzięli udział w spotkaniach pt. „Odkrywajmy Europę – Przystanek Szwecja”. Spotkania odbyły się dwa – jedno w bibliotece osiedlowej, a drugie w szkolnej auli. Oba poprowadziły panie z Europe Direct Rzeszów przedstawiając młodzieży najważniejsze informacje o Szwecji, o tradycjach i uroczystościach obchodzonych w tym kraju. W swoich prezentacjach pokazywały ciekawostki z życia Szwedów, to w jaki sposób lubią oni spędzać czas oraz jakie są ich ulubione potrawy. Zwracały uwagę na dbanie o ekologię i prowadzenie zdrowego stylu życia.

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj