Archiwum SP 2016/2017

Wycieczka klas 4 do Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej

W dniu 21.06.2017r. obie klasy 4 wybrały się do Parku Etnograficznego Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. Muzeum znajduje się na wolnym powietrzu i jest jednym z największych i najpiękniejszych w naszym kraju. Z całą pewnością możemy stwierdzić, że dzień ten był dla nas niesamowitą przygodą. Otworzył się przed nami fascynujący obraz minionych czasów, pejzaż lasowiackiej i rzeszowskiej wsi, z pierwszych lat XX stulecia.

W tym dniu mieliśmy okazję uczestniczyć w zajęciach: „Ziarnko do ziarnka – znaczenie chleba w tradycji”. Podczas lekcji w zagrodzie poznaliśmy prace polowe i gospodarskie, narzędzia i sprzęty służące do obróbki zboża, a także nauczyliśmy się rozróżniać jego gatunki. Dowiedzieliśmy się także o ciekawych zwyczajach związanych z wypiekiem chleba. Na koniec upiekliśmy tradycyjny podkarpacki przysmak – proziaki oraz delektowaliśmy się smakiem wiejskiego chleba z masłem.

Ten dzień był dla nas żywą lekcją historii.

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj