Archiwum SP 2016/2017

Wyniki uczniów klas 1-3 startujących w X Edycji Konkursu Nauk Przyrodniczych Świetlik

W tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych Świetlik. Organizatorem Konkursu była Fundacja Akademia Młodych Odkrywców.

Głównym celem Konkursu było rozpowszechnianie nauk przyrodniczych jako ciekawego, fascynującego źródła wiedzy o świecie, dostępnego dla każdego. Konkurs skierowany był do dzieci z najmłodszych klas, ponieważ to w tym czasie procesu kształcenia rozwijają się najważniejsze predyspozycje, zainteresowania i talenty. Nowatorska formuła, polegająca na przeprowadzeniu doświadczeń, wskazuje na kilka ważnych elementów: uświadamia, że wszystko, co dzieje się w naturze, ale też w domu, szkole, w środowisku najbliższym każdemu dziecku, da się wyjaśnić w sposób naukowy. Dlatego też każdy może mieć swój wkład w rozwój świata. Formuła testu również nastawiona była na pokazanie dzieciom, że oprócz wiedzy teoretycznej, niezwykle istotna jest umiejętność logicznego rozumowania, przeprowadzania wywodów, które są charakterystyczne dla świata nauki. Podczas zajęć przygotowujących do konkursu dzieci mogły poznać nie tylko ciekawe doświadczenia, ale też brać czynny udział w ich przeprowadzeniu.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie: www.swietlik.edu.pl

Nagroda główna:

1. Igor Rząsa kl. 1a.