Archiwum SP 2016/2017

Dzień Języków Obcych w ZS7

Dnia 14 czerwca 2017 roku w Naszej szkole królowały język angielski, niemiecki i hiszpański. Tego dnia sala Fitness przeobraziła się w małą salę teatralną gdzie na scenie zarówno uczniowie szkoły podstawowej jak i gimnazjum prezentowali swoje aktorskie i muzyczne talenty podczas prezentacji wcześniej wylosowanego kraju obcojęzycznego. Scenografię stanowiła wystawa prac konkursowych „UK i USA w 3-D” a na scenie nie zabrakło pokazów tanecznych, wywiadu z księżniczką Sisi, smakołyków kulinarnych, El Mariachi, występów karaoke. Pojawił się sam James Bond w towarzystwie pięknych pań oraz legendarna grupa The Beatles, mogliśmy obejrzeć zmianę warty przed Pałacem Buckingham jak i towarzyszyć brytyjskim damom podczas zwyczaju picia herbatki o piątej. Odwiedzili nas również rodowici Szkoci, tancerki Flamenco, obejrzeliśmy pokazową walkę Torreadora z bykiem. W krajach niemieckojęzycznych nie zabrakło słodkich delicji, szalonych przejazdów samochodem Porsche oraz uczestników Oktoberfest.  Odwiedzili nas też pan Gutenberg, Klaudia Schiffer, Czerwony Kapturek oraz Miś Haribo, który na zakończenie rozdał wszystkim słodkie przysmaki. Podsumowaniem Dnia Języków Obcych był krótki quiz znajomości państw obcojęzycznych, po którym Pani Dyrektor wręczyła przewodniczącym klas dyplomy uczestnictwa w tym wyjątkowym dla nas dniu.

Dodatkowo wręczono nagrody za prace konkursowe: „Stany Zjednoczone moimi oczami”, które można było oglądać w holu głównym szkoły:

I miejsce – Joanna Grigiel 6A, Julia Kolek 1AG

II miejsce – Sandra Ziemlińska 1BG, Małgorzata Gizińska 1AG, Agnieszka Czaja 1AG

III miejsce – Alicja Marciniec 1AG, Zuzanna Konior 6A, Karol Hadam 2BG, Jakub Hajduk 1AG, Alicja Kaszuba 6A, Anna Pomianek 5A   

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę i włożony trud w przygotowania.

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj