DNI Z TAPPIM I CHICHOTKIEM

Od 4 do 15 marca w szkolnej bibliotece trwały „Dni z Tappim i Chichotkiem”. Obie te postaci są głównymi bohaterami serii książek napisanych przez Marcina Mortkę, których akcja dzieje się w Szepczącym Lesie.

Z tej okazji w czytelni odbywały się zajęcia czytelniczo-plastyczne dla kl. 1-3 (m.in. „Chichotek i księżycowa tajemnica”, „Tappi, Chichotek i czarodziejski kot”, „Klasowa książka o Tappim i Chichotku”) oraz dla dzieci z Przedszkola Nr 33 („Zakładki z Szepczącego Lasu”).

W czasie przerw starsi i młodsi mogli zagrać w gry związane z Szepczącym Lasem i jego mieszkańcami (planszówka „Urodziny Tappiego” i memory), pokolorować obrazki z bohaterami książek M. Mortki oraz wziąć udział w quizie na ich temat. Były też przerwy, w czasie których czytano opowiadania z książek o Tappim.

Starsi uczniowie przygotowali na okna witraże z postaciami z Szepczącego Lasu.

W tych dniach trwał też konkurs plastyczny „Portret Tappiego i Chichotka”, a z prac zgłoszonych do konkursu została zorganizowana wystawa, do obejrzenia której serdecznie zapraszamy.

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj