Kim była złodziejka książek?

W piątek 16 lutego odbyło się kolejne „Spotkanie przy herbacie”. Tym razem oglądaliśmy film brytyjskiego reżysera Briana Percivala pt. „Złodziejka książek”, którego scenariusz powstał na podstawie książki pod tym samym tytułem napisanej przez Markusa Zusaka.  

Jest to dramat opowiadający historię nastoletniej Liesel Meminger i jej przybranej rodziny, którzy próbują zachować własną godność i człowieczeństwo w nazistowskich Niemczech.

Po filmie rozmawialiśmy o postawach i wyborach głównych bohaterów, o trudnych realiach, w których żyli. Zastanawialiśmy się też, jaką wartość w wojennej zawierusze miały czytane książki i w jaki sposób mogły podnosić ludzi na duchu.

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj